SK | EN
http://richardvarga.sk/

21.7.2015 | WTS Hamburg


UP

Cez víkend sa uskutočnili ďalšie preteky Majstrovstiev sveta na mojom obľúbenom mieste Hamburg.
Toto miesto je známe svojou obrovskou diváckou kulisou,úžasnou atmosférou a perfektnou organizáciou.
Vrelo odporúčam každému nadšencovi triathlonu. 
Do preteku som išiel sebavedomo aj napriek tomu, že som mal zranenú nohu a posledné dva týždne som skôr nebehal ako behal, čo by vo mne normálne vyvolávalo neistotu.
Tentokrát som si veril vďaka poctivo odtrénovaným kilometrom v St. Moritzi.        

              
                                  
K preteku:
Na plávani som trošku zaspal štart a chvíľku mi trvalo, kým som sa dostal na čelo pretekov. Naozaj som sa snažil to vo vode potrhať čo najviac a mať čo najväčší náskok pred silnými bežcami.
Nepodarilo sa mi to do takej miery ako som si predstavoval.
Z vody išlo pretekárske pole v jednom hadíku. Na biku sme rýchlo sformovali silne pracujúcu skupinu s francúzmi, Gomezom, Roylom, Shoemanom a domácim Nieschlagom.
Všetci pracovali veľmi poctivo a na bicykli som sa cítil veľmi silný a pohodlne v balíku. Lietali sme ulicami Hamburgu a mierne v každom kole zväčšovali náskok až na 46 sekúnd. Veril som, že to musí stačiť na to, aby nás bežecke rychliky nedobehli.
Pred vjazdom do depa na beh som spravil veľkú chybu a začal sa vyzúvať veľmi tesne pred čiarou, ktorá signalizuje zoskočenie z bicykla.
Bol som vo vynikajúcej pozícii úplne vpredu a stačilo keby som sa začal vyzúvat o 100 metrov skôr. Velmi zlé načasovanie. 
To ma tak spomalilo, že som vybiehal z depa na beh z poslednej pozície a musel som dobiehať všetkých zozadu. Skupinu o tretie miesto som dobiehal celé prve kolo a keď som ich dobehol, tak som musel zabočiť do penalty boxu, kde som si odpykal svojich 10 sekúnd.
Znovu som sa snažil čo najrýchlejšie ich dobiehať, ale zozadu sa už ako rýchlik blížil Mario Mola. Snažil som sa ešte aspoň obehnúť siedmeho Pujadesa. No už mi nezostalo toľko síl.
Takže konečne 8.miesto.


Teraz ma čaká čo najlepšie zregenerovať, vyliečiť si zranenie chodidla a dúfam sa budem môcť ako  tak pripraviť na testovací pretek v Rio de Janeiro. Je dôlezité otestovať sa na budúcoročnej olympíjskej trati.
Posledné tri výsledky sú pre mňa  motivačná vzpruha na sebe ešte tvrdšie pracovať a urobiť ďalší výkonostný posun do konca sezóny.   

Športu zdar!

DOWN
( Späť na všetky novinky